EMS Training تفاوت دستگاه های "ای ام اس" ورزش

EMS Training ایمنی و تفاوت دستگاه های "ای ام اس" ورزش

 

ایمنـی

 

 

 

یکی از مشخصات ویژه و ارزنده دستگاه میها بادی تک، استفاده از سیستم های سیم دار است، که ضامنی برای سلامت و امنیت ورزشکار محسوب می شود. لازم به توضیح است که در متد ورزشی EMS ، 10 جفت الکترود مسطح به صورت کاملا ً هوشمندانه در جلیقه، کمربند، بازو بند و پا بند تعبیه شده است تا به طور همزمان امکان انقباض تمامی گروه های عضلانی بدن میسر گردد. چنین انقباضی نیازمند تولید میدان مغناطیسی می باشد.

 

                              

 

در دستگاه میها بادی تک، این میدان مغناطیسی در پنل سیستم ایجاد می شود. سپس انرژی لازم از طریق سیم به الکترودهای تعبیه شده منتقل می گردد. لذا هیچگونه تقابلی با سلامت و امنیت ورزشکار نخواهد داشت. در حالی که در سیستم های بی سیم (وایرلس)، باطریی که روی بدن ورزشکار قرار دارد این میدان مغناطیسی قوی را ایجاد می کند، که در دراز مدت منجر به  صدمات جبران ناپذیری خواهد شد. به همین دلیل دستگاه میها بادی تک جهت ایمنی بیشتر فقط از سیستم های سیم دار استفاده می کند.

 

همچنین در دستگاه های بی سیم (وایرلس) از پروتوکل  802.11 برای ارتباط با ورزشکار استفاده می شود. این پروتوکل در تمامی دستگاه های بی سیم از جمله موبایل یا لپ تاپ نیز  جهت برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد.                           

 


بر اساس گزارش اتحادیه جهانی استاندارد
IEEE، پروتوکل  802.11 نسبت به فاصله شما از فرستنده به صورت میانگین، دارای 10% خطا است. این بدان معناست که در طول زمان تمرین، 10% امکان قطع ارتباط ورزشکاراز دستگاه وجود دارد. قطع شدن ارتباط از فرستنده در دستگاه های بی سیم، از جمله موبایل یا لپ تاپ نیز به همین دلیل می باشد. با این تفاوت که قطع شدن از فرستنده در موبایل یا لپ تاپ  فقط منجر به ایجاد تاخیر در ارسال عکس یا فیلم و مکالمه می شود، بی آن که تهدید یا خطری برای سلامتی شما محسوب شود. اما قطعی ارتباط سیستم از ورزشکار در دستگاه های بی سیم (وایرلس) امکان کنترل پالسها را غیرممکن می سازد.

در دستگاه های EMS بی سیم، در صورت قطعی ارتباط، مربی امکان تغییر و کنترل قدرت پالس ورودی  به بدن ورزشکار را نخواهد داشت که به احتمال زیاد منجر به بروز صدمات جدی خواهد شد. از این رو در اروپا و به خصوص کشور آلمان، استفاده از سیستم های وایرلس به هیچ وجه توصیه نمی شود، چنان که در سال 2017 ، وزارت ورزش و دانشگاه های آلمان، استفاده از سیستم های بی سیم (وایرلس) را در تمرینات گروهی، خطری جدی برای ورزشکاران عنوان کردند.

 

 

 

این درحالیست که دستگاه میها بادی تک Miha bodytec به دلیل استفاده از سیستم های سیم دار در سال 2017 به عنوان ایمن ترین دستگاه EMS  در جهان تحت عنوان(Safety First)   نایل گردید.

 

  -   Xbody Tavafot  miha bodytec - EFIT - EASY Motion SKIN - Vision body - Xbody VS miha bodytec -Xbody تفاوت  miha bodytec    -  فرق