Miha bodytec

ویژگی های دستگاه میها بادی تک

در این قسمت به معرفی برند میها بادی تک آلمان می پردازیم و تمام ویژگی ها و نقاط قوت این محصول را معرفی می کنیم.

 


 

دستگاه میها بادی تک ساخت کشور آلمان و تحت لیسانس دانشگاه کلن آلمان می باشد. این شرکت به عنوان اولین تولید کننده دستگاه های  ای ام اس (EMS Training) در جهان شناخته می شود. قیمت

شرکت
میها بادی تک همواره توانسته با نو آوری و با استفاده از تکنولوژی مهندسی آلمان خود را به عنوان برترین تولید کننده ی دستگاه های 
EMS  در جهان معرفی کند.

 

به همین دلیل سهم این برند  از دستگاه های فروخته شده ی EMS در جهان (Market share)، 75% بوده و به عنوان پرفروش ترین دستگاه EMS جهان شناخته می شود. (منبع)

 

این برند در سال های مختلف و متوالی از جمله 2015، 2017 و 2018 مفتخر به کسب جایزه بهترین برند ورزشی آلمان و اروپا شده است. (منبع)

 تمامی استانداردهای معتبر جهانی

شرکت میها بادی تک آلمان تنها تولید کننده ی دستگاه های "ای ام اس" (EMS Training)    می باشد که توانسته تمامی استانداردهای معتبر جهانی از جمله گواهینامه "اف دی ای" آمریکا (FDA)، را از سازمان وزارت بهداشت و سلامت ایالات متحده آمریکا دریافت نماید.

همچنین شرکت میها بادی تک در کنار داشتن نشان "سی‌ای" اروپا (CE)، "توف آلمان" (TUV)، گواهینامه های سلامتی از وزارت ورزش و کار آلمان به تنهایی موفق به دریافت استاندارد ۵-۳۳۹۶۱ گردیده است.
دریافت این استاندارد که از سال 2020 برای تمامی واحدهای ورزشی از جمله باشگاه ها، کلینیک ها و همچنین مراکز درمانی به صورت اجباری خواهد بود.
این استادارد بر پایه ایمنی دستگاه و استفاده از آن فقط زیر نظر مربی بوده و نکات زیر را در بر می گیرد: 1. ورزش ای ام اس همیشه باید تحت نظارت مربی انجام گیرد.
2. یک مربی حداکثر اجازه ی تمرین همزمان ۲ نفر را خواهد داشت.
3. هر ورزشکار باید به صورت مستقیم (سیم) فقط به یک دستگاه متصل باشد.
4. فاصله مربی در زمان تمرین از ورزشکار و دستگاه حداکثر ۱۲۰ سانتی متر می باشد که معادل زمان واکنشی یک ثانیه است.

 کیفیت بالای سیگنال (پالس)

این دستگاه با استفاده از متد سیگنال رمپ کنترل (Ramp Control Signal) که تحت لیسانس دانشگاه کلن آلمان می باشد، قادر به تنظیم فشار سیگنال ها تا حصول بالاترین کیفیت مناسب حین تمرینات خواهد بود و به اصطلاح از کیفیت بالای سیگنال بهره می برد.این مهم سبب می گردد تا ورزشکار حس وارد شدن پالس ها را به صورت چکشی نداشته و فقط انقباض عضلانی را در حال تمرین حس کند.

  بالاترین ایمنی   SAFETY FIRST

یکی از مشخصات ویژه و ارزنده دستگاه میها بادی تک، استفاده از سیستم های سیم دار است، که ضامنی برای سلامت و امنیت ورزشکار محسوب می شود.

 

لازم به توضیح است که در متد ورزشی EMS ، 10 جفت الکترود مسطح به صورت کاملا ً هوشمندانه در جلیقه، کمربند، بازو بند و پا بند تعبیه شده است تا به طور همزمان امکان انقباض تمامی گروه های عضلانی بدن میسر گردد. چنین انقباضی نیازمند تولید میدان مغناطیسی قوی می باشد.
در دستگاه میها بادی تک، این میدان مغناطیسی در پنل سیستم ایجاد می شود. سپس انرژی لازم از طریق سیم به الکترودهای تعبیه شده منتقل می گردد. لذا هیچگونه تقابلی با سلامت و امنیت ورزشکار نخواهد داشت
.
در حالی که در سیستم های بی سیم (وایرلس)، باطریی که روی بدن ورزشکار قرار دارد عهده دار ایجاد این میدان مغناطیسی قوی می باشد، که در دراز مدت منجر به  صدمات جبران ناپذیری خواهد شد(منبع). به همین دلیل دستگاه میها بادی تک از سیستم های سیم دار استفاده می نماید.

 

 


همچنین در دستگاه های بی سیم (وایرلس) از پروتوکل  802.11 برای ارتباط با ورزشکار استفاده می شود. این پروتوکل در تمامی دستگاه های بی سیم از جمله موبایل یا لپ تاپ نیز  جهت برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد.
بر اساس گزارش اتحادیه جهانی استاندارد IEEE، پروتوکل  802.11
نسبت به فاصله شما از فرستنده به صورت میانگین، دارای 10% خطا می باشد (منبع). این بدان معناست که در 10% از زمان تمرین، امکان قطع ارتباط ورزشکار از دستگاه وجود خواهد داشت. قطعی ارتباط از فرستنده دردستگاه های بی سیم، از جمله موبایل یا لپ تاپ نیز به همین دلیل می باشد. با این تفاوت که در موبایل یا لپ تاپ، قطع شدن از فرستنده خطری نخواهد داشت، و تنها تاخیری حین ارسال عکس یا فیلم یا هنگام دانلود یا مکالمه، حاصل می شود، بی آن که تهدیدی برای سلامتی شما باشد.

اما در دستگاه های EMS بی سیم، در صورت قطعی ارتباط، مربی امکان تغییر و کنترل قدرت پالس ورودی  به بدن ورزشکار را نخواهد داشت که به احتمال زیاد منجر به بروز صدمات جدی خواهد شد.

از این رو در اروپا و به خصوص کشور آلمان، استفاده از سیستم های وایرلس اکیداً توصیه نمی شود، تا آن جا که در سال 2017 سیستم های بی سیم (وایرلس) برای تمرین به صورت گروهی  از سمت وزارت ورزش و دانشگاه های آلمان به عنوان خطری جدی برای ورزشکار لحاظ شد (منبع).

 

اما دستگاه میها بادی تک Miha bodytec به دلیل استفاده از سیستم های سیم دار در سال 2017 به عنوان ایمن ترین دستگاه EMS در جهان تحت عنوان (Safety First) نایل گردید.

 


جلیقه های بسیار سبک

یکی دیگر از مشخصه های بارز این برند استفاده از نانو تکنولوژی در جلیقه های خود بوده و از این رو جلیقه ها بسیار سبک می باشند. این باعث می گردد که ورزشکار در طول مدت تمرین بار بسیار کمی تحمل کرده و راحتر حرکات ورزشی را انجام دهد.

همچنین اکترودهای بکار رفته در این جلیقه ها قابل شست شو می باشند.

 کنترل های پیچشی  (مکانیکی)

برتری دیگر دستگاه میها بادی تک استفاده از کنترل های پیچشی یا همان مکانیکی به منظور تغییر و تنظیم قدرت پالس ها حین تمرین است.  چراکه در تمامی سیستم های لمسی حتی با بالاترین کیفیت (مانند گوشی های آیفون و سامسونگ) نیز در صورت خیس بودن دست مصرف کننده امکان خطا و عدم کار کردن سیستم بالا می باشد. حال در دستگاه های EMS احتمال خیس بودن دست مصرف کننده به دلیل ورزش کردن (تعرق) بسیار بالا بوده و امکان خطا و نا کارآمدی در دستگاه های EMS با پنل فقط لمسی را بالا می برد.

 کارت ذخیره اطلاعات  (RFID)

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی آر اف آی دی (RFID) قابلیت ذخیره سازی تمامی اطلاعات ورزشکاران را به طور مجزا خواهد داشت. این بدان معناست که هر ورزشکار با تهیه ی یک کارت آر اف آی دی (RFID Card) امکان ضبط کلیه ی اطلاعات برنامه تمرینی مختص خود را دارد. همچنین مربی نیز تحلیل دقیق تری از روند تمرینات خواهد داشت. همچنین این کارت امکان استفاده ورزشکار از شعب مختلف با برنامه تمرینی خود را فراهم می کند.

 باشگاه های ورزشی

همه ی موارد ذکر شده گواهی بر کیفیت و ایمنی بالای در ساخت این دستگاه آلمانی می باشند و به همین دلیل اکثر باشگاهای زنجیره ای ورزشی مطرح جهان از جمله بادی استریت (Body Street) با 218 شعبه در اروپا، فیت باکس (FitBox)  با 52 شعبه در آلمان،  باشگاه های 25 دقیقه (Studios) با 31 شعبه، مجموعه فیت لایف (fitlife) در نیویورک و لس آنجلس آمریکا، مجموعه speedfit با 9 شعبه در استرالیا، مجموعه بادی تک (Bodytec) با 33 شعبه در آفریقا و بسیاری دیگر از مجموعه های معروف جهان فقط از دستگاه  میها بادی تک ساخت کشور آلمان استفاده می کنند. همچنین در ایران مجموعه میها بادی تک با داشتن بالای 35 شعبه فعال در سراسر کشور و همکاری با مجموعه هایی همچون باشگاه اکسيژن ، مجموعه ورزشی پالادیوم ، باشگاه ورزشی روشا R8 ، مجوعه سلامتى ويوا و بسیاری دیگر از مراکز ورزشی توانسته نامی معتبر از خود در زمینه ی ورزشی و درمانی برجای گذارد.میها و چهره ها

همچنین تیم های ورزشی مطرح جهان از جمله تیم های فوتبال بارسلونا، بایرن مونیخ ، یونتوس، تیم های ملی فوتبال برزیل، فرانسه ، آلمان ، هلند ، تیم ملی قایق رانی آلمان ، تیم ملی بسکتبال و بوکس آمریکا ، تیم ملی بسکتبال و دوچرخه سواری اسپانیا، چهره های معروفی چون یوسِین بولت Usain Bolt دوندهٔ جامائیکایی دو سرعت و سریعترین انسان جهان, رکورددار کنونی و قهرمان المپیک دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیا،  خوزه کالدرون José Calderón بازیکن تیم ملی بسکتبال اسپانیا و  NBA ، تام هالند Tom Holland بازيگر جديد نقش فيلم مرد عنكبوتى، لیندسی الینگسون  Lindsay Ellingson مدل معروف كمپانى ویکتوريا سكرت و برندهایی چون شنل، دولچه و گابانا و کریستین دیور، پاولينا وگا  Paulina Vega دختر شايسته جهان در سال ٢٠١٤ و بسیاری دیگر از  چهره  های معروف و ورزشکاران تیم های باشگاهی و ملی قاره اروپا و آمریکا فقط از دستگاه میها بادی تک ساخت کشور آلمان استفاده می کنند.

 

همچنین در ایران نیز تیم های ورزشی از جمله تیم های فوتبال استقلال، پرسپولیس، سپاهان، سایپا ، تراکتورسازی ، تیم های ملی شمشیربازی، بسکتبال، بوکس، راگبی و چهره هایی همچون علی کریمی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران ، محمد رضا گلزار ، سام درخشانی ، مهدی مقدم و بسیاری دیگر از  چهره  های معروف و ورزشکاران ایرانی به دلیل کیفیت و ایمنی برای تمرین از میها بادی تک ساخت کشور آلمان استفاده می کنند.Download
ویژگی ها ی دستگاه میها بادی تک آلمان
در این قسمت به معرفی برند میها بادی تک آلمان می پردازیم و تمام ویژگی ها و نقاط قوت این محصول را معرفی می کنیم
Miha bodytec Iran - ویژگی ها ی دستگاه می
Adobe Acrobat Dokument 467.0 KB
Download
ممنوعيت بی سیم (وايرلس) براى تمرين گروهى
ممنوعيت استفاده از دستگاه هاى ای ام اس بی سیم (وايرلس) براى تمرين گروهى با يك دستگاه به صورت همزمان توسط وزارت ورزش كشور آلمان
Group_Training_a_dangerous_development -
Adobe Acrobat Dokument 36.4 KB